Wśród surowców najwięcej zyskują metale szlachetne przez geopolitykę i stopy



Do inwestycji w metale szlachetne, w szczególności złoto – których notowania przyniosły w lipcu najlepsze rezultaty na rynku surowcowym – przyciąga chęć znalezienia bezpiecznej przystani dla kapitału w otoczeniu rosnącej zmienności na rynkach, ale także wzrost wartości kruszcu w związku z perspektywą ciecia stop procentowych, ocenia zarządzający funduszami Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) Adam Czorniej.

„Koszyk metali szlachetnych zyskiwał głównie dzięki kontynuacji wzrostu cen złota (+4,2%). W lipcu został wyznaczony nowy szczyt wszechczasów na poziomie 2469 USD/oz. Wzrosty były kontynuowane pomimo ograniczeniu zakupów przez banki centralne. ETF inwestujące w rynek złota zwiększyły swój holding o 2% m/m. Napływy do tej klasy produktów są motywowane zarówno poszukiwaniem bezpiecznych przystani dla kapitału w otoczeniu rosnącej zmienności na rynkach, ale także wzrostem wartości kruszcu w związku z perspektywą ciecia stop procentowych” – napisał Czorniej w komentarzu Towarzystwa dotyczącym rynków surowcowych.

W czwartek po południu kurs złota wynosił ok. 2 455 USD za uncję.

Zarządzający zwrócił uwagę, że w lipcu rynek surowcowy podlegał dalszej korekcie. Fundusz stracił -1,96%, a benchmark -4,5%. W podziale na poszczególne kategorie surowców najlepiej zachowywały się notowania metali szlachetnych +2,2%, najsłabiej sektor energii -8,1%. Metale przemysłowe oraz rynek rolny traciły odpowiednio -7,2% oraz -5,3%.

Skarbiec Holding jest grupą, której przedmiotem działalności jest zarządzanie funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding S.A. jest jedynym akcjonariuszem Skarbiec TFI S.A., które powstało w 1997 roku jako piąte towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce i jest jednym z największych towarzystw niezależnych od jakiejkolwiek grupy bankowo-finansowej w Polsce.

Źródło: ISBnews

Artykuł Wśród surowców najwięcej zyskują metale szlachetne przez geopolitykę i stopy pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Leave a Reply