Reakto planuje kampanię crowdfundingu, rozważa giełdę



Reakto – spółka rozwijająca technologię bezzałogowych statków powietrznych – planuje kampanię crowdfundingu udziałowego w IV kwartale 2021 roku, podała spółka. Jednocześnie Reakto rozważa debiut giełdowy w perspektywie najbliższych 2-3 lat.

Reakto rozwija autorską usługę pozwalającą na półautonomiczne (docelowo również autonomiczne) loty patrolowe i interwencyjne za pomocą bezzałogowych statków powietrznych. Spółka opracowuje zarówno technologię sprzętową, jak i oprogramowanie, i przygotowuje się do pilotażu usługi w 2022 roku. Aby przyspieszyć rozwój i pozyskać środki potrzebne na budowę infrastruktury i skalowanie biznesu, Reakto planuje kampanię crowdfundingu udziałowego jeszcze w IV kwartale br., poinformowano.

„Do tej pory rozwijaliśmy się organicznie, inwestując w rozwój firmy głównie prywatne środki. Od kilku miesięcy kluczowe osoby w naszym blisko 15-osobowym zespole angażują się w pracę coraz bardziej i widzimy, że przyszedł moment na przyspieszenie rozwoju, budowę pierwszej instalacji, zgodnie z opracowywaną przez nas technologią i komercyjne wdrożenie. Przeprowadzone badania umożliwiły nam wytyczenie wyraźnej ścieżki do minimalnego produktu i rozpoczęcia generowania przychodów przez Reakto. Potrzebujemy do tego kapitału od inwestorów i dlatego zdecydowaliśmy się na pozyskanie finansowania w formule crowdfundingu udziałowego” – powiedział założyciel i CEO spółki Wojciech Stawiarski, cytowany w komunikacie.

Podstawą opracowywanej przez Reakto usługi jest infrastruktura, która składa się z sieci stacji dokujących, dedykowanego oprogramowania do kontroli lotów, centrum operacyjnego oraz floty bezzałogowych statków powietrznych. Całość ma służyć budowie sieci szybkiego reagowania, która uzupełni ofertę usług agencji ochrony mienia, a ich klientom zapewni nieosiągalny do tej pory czas reakcji na alarm, w realny sposób poprawiając bezpieczeństwo, zaznaczono.

„Nasz partner – agencja ochrony – nie będzie musiała finansować i samodzielnie wdrażać naszych rozwiązań technologicznych, co stanowi obecnie dużą barierę dla stosowania rozwiązań bazujących na dronach. Próg wejścia będzie w przypadku naszego modelu biznesowego obniżony, ponieważ stacje dokujące i drony pozostaną naszą własnością i odpowiedzialnością, również my, jako operator prowadzić będziemy nadzór i realizację lotów” – dodał Stawiarski.

Reakto to polski startup znajdujący się na wczesnym etapie rozwoju. Spółka zajmuje się tworzeniem i kompleksową obsługą systemów szybkiego reagowania zarówno dla wyspecjalizowanych agencji ochrony i klientów indywidualnych. Rozwija autorską usługę pozwalającą na półautonomiczne (docelowo również autonomiczne) loty patrolowe i interwencyjne za pomocą bezzałogowych statków powietrznych.

Źródło: ISBnews

Artykuł Reakto planuje kampanię crowdfundingu, rozważa giełdę pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Leave a Reply