Akcje GenXone zadebiutują na rynku NewConnect we wtorek, 25 sierpnia, poinformowała spółka. Do obrotu trafi 3 295 000 akcji czterech serii. Wartość nominalna każdej akcji to 1 zł.
„Wchodzimy na rynek kapitałowy, gdyż jest to naturalny krok rozwoju dla naszego biznesu. Mamy już solidnie zbudowaną strukturę firmy i aktywności, które systematycznie budują nasze przychody. Mamy też atuty, które docenią inwestorzy. Jesteśmy jedną z nielicznych firm na świecie, która posiada akredytację Oxford Nanopore Technologies (ONT) – twórcy technologii sekwencjonowania nanoporowego oraz licencję umożliwiającą jej komercyjne wykorzystanie. Od marca nasz zespół Laboratorium Diagnostyki Molekularnej realizuje testy identyfikujące koronawirusa SARS-CoV-2. Wykonaliśmy już prawie 30 tysięcy takich badań. Mamy stabilną sytuację finansową, dzięki czemu mogliśmy zainwestować w prorozwojowy sektor badań diagnostycznych” – powiedział prezes Michał Kaszuba, cytowany w komunikacie.
Strategia spółki zakłada aktywność w kilku ściśle powiązanych ze sobą obszarach. Rozbudowywany będzie system kanałów dystrybucji, rozszerzana oferta sklepu internetowego oferującego badania diagnostyczne. Równolegle negocjowane są warunki współpracy z partnerami biznesowymi. genXone chce umocnić swoją pozycję na rynku badań diagnostycznych, jednocześnie liczy na zwiększenie popularności i dostępności badan molekularnych, zaznaczono.
Jak podano, zespół specjalistów z działu badań i rozwoju genXone przygotowuje się do wznowienia prac w ramach projektu Nanobiome, którego celem jest szczegółowe poznanie ludzkiego mikrobiomu jelitowego. Ten projekt daje spółce ogromne możliwości dalszego rozwoju ze względu na zastosowanie wyników badań w szeroko rozumianej profilaktyce zdrowotnej. Równolegle trwa przygotowanie zaplecza technicznego i operacyjnego pod budowę baz genomowych i metagenomowych.
„Nasz zespół badawczy realizuje również projekt, który może pomóc w walce z pandemią. W jego ramach poznajemy genom koronawirusa SARS-CoV-2 wykorzystując do tego sekwencjonowanie nanoporowe. Dzięki temu dowiadujemy się, jakie pochodzenie ewolucyjne i geograficzne mają koronawirusy wykrywane w naszym laboratorium molekularnym. Może być to podstawą do śledzenia pandemii i jej przeciwdziałaniu. Poznaliśmy już 17 genomów koronawirusa, a w kolejce czekają kolejne” – podkreślił Kaszuba.
GenXone S.A. działa w branży biotechnologicznej i zajmuje się wykorzystaniem technologii sekwencjonowania nanoporowego (NGS) w wielu obszarach nauki i biznesu, m.in. w diagnostyce genetycznej, przemyśle spożywczym, weterynarii czy rolnictwie. genXone jest pierwszym partnerem handlowym Oxford Nanopore Technologies (ONT) w Polsce, który został oficjalnie certyfikowany do świadczenia usług sekwencjonowania. W 2018 r. spółka utworzyła własne Laboratorium Genetyki Molekularnej genXone S.A., które w połowie 2019 r. uzyskało status NZOZ i może świadczyć działalność leczniczą. Firma zatrudnia wybitnych specjalistów z dziedziny biologii molekularnej i medycznej, biotechnologii oraz bioinformatyki.
Źródło: ISBnews
Artykuł GenXone zadebiutuje na NewConnect pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.