Sygnis podsumowuje pierwszy rok prac nad projektem autorskiej hybrydowej drukarki 3D



Sygnis S.A., notowana na NewConnect deeptechowa spółka prowadząca projekty R&D w zakresie technologii hardware’owych, ma za sobą pierwszy rok realizacji projektu badawczo-rozwojowego, mającego na celu stworzenie wielofunkcyjnej hybrydowej drukarki 3D z systemem kontroli jakości w czasie rzeczywistym. Jest on realizowany we współpracy z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. Projekt jest realizowany w ramach segmentu działalności spółki: nowe technologie przyrostowe.

Wywodząca się z dziedziny druku 3D Grupa Sygnis obecnie pracuje nad kilkudziesięcioma projektami, rozwiązując problemy w obszarach nowych technologii przyrostowych, biotechnologii, energetyki i nanotechnologii. Projekt, o którym mowa, to jeden z projektów badawczo-rozwojowych realizowanych przez Sygnis S.A., w ramach którego zespół badawczy pracuje nad drukarką 3D, która pozwoli na drukowanie z materiałów płynnych.

Jest to kolejny flagowy projekt R&D Grupy Sygnis, który realizujemy zgodnie z planem. Nasza autorska hybrydowa drukarka 3D pozwoli przede wszystkim na tworzenie przestrzennych struktur z materiałów płynnych takich, jak żywice dwuskładnikowe lub pasty ceramiczne. Znajdzie ona również zastosowanie w rozwoju materiałów specjalistycznych. Bardzo istotnym elementem projektu drukarki 3D jest kontrola jakości w czasie rzeczywistym – komentuje Andrzej Burgs, Prezes Zarządu Sygnis S.A.

Spółka informuje, iż nie napotkała żadnych problemów związanych z osiągnięciem tzw. kamienia milowego w projekcie hybrydowej drukarki 3D, a także rozliczeniem etapu prac badawczo-rozwojowych. Prace nad projektem idą zgodnie z przyjętym planem.

Nasz projekt jest na tyle unikatowy, że de facto nie posiadamy w tym zakresie bezpośredniej konkurencji. Istnieją wprawdzie produkty substytucyjne, jednak nasza technologia posiada szereg istotnych przewag konkurencyjnych, które powinny przybliżyć nas do sukcesu na tle tych, podobnych rozwiązań – informuje Andrzej Burgs.

Projekt hybrydowej drukarki 3D jest realizowany przez Sygnis S.A. w ramach segmentu działalności spółki: Nowe technologie przyrostowe. Specjaliści Spółki pracują również nad projektami z takich segmentów jak Nanotechnologia, Biotechnologia czy Energetyka.

Sygnis S.A. to spółka deeptech prowadząca projekty badawczo-rozwojowe w zakresie technologii hardware’owych. Wywodząca się z dziedziny druku 3D, Grupa Sygnis obecnie pracuje nad kilkudziesięcioma projektami rozwiązując problemy w obszarach nowych technologii przyrostowych, biotechnologii, energetyki i nanotechnologii.

Zespoły badawczo-rozwojowe Sygnis, a także działy sprzedaży i marketingu, zajmują się zagadnieniami w czterech głównych obszarach działalności spółki:

– Energetyka

– Biokonwergencja (biotechnologia)

– Nanotechnologia

– Nowe technologie przyrostowe

W każdym z powyższych obszarów spółka Sygnis prowadzi prace badawczo-rozwojowe własne i na zlecenie, a także dystrybuuje produkty swoich partnerów biznesowych. W celu budowania bardziej klarownej komunikacji, pojawiające się informacje prasowe o spółce zazwyczaj będą posiadały we wstępie adnotację dotyczącą obszaru działań, którego dana publikacja dotyczy.

Spółka jest notowana na rynku NewConnect od grudnia 2021 roku.

Źródło: Spółka

Artykuł Sygnis podsumowuje pierwszy rok prac nad projektem autorskiej hybrydowej drukarki 3D pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Leave a Reply