Oferta FlixBusa będzie obejmować prawie 20 linii od 25 marca, co będzie oznaczało koniec zamrożenia siatki połączeń w związku z pandemią, poinformował przewoźnik. Tego samego dnia odbędzie się również restart połączeń niemieckiego oddziału FlixBusa.
„Pełne wznowienie działalności planowaliśmy pierwotnie na koniec kwietnia, czyli w momencie otwarcia kalendarza wiosenno-letniego, jednak z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na podróże i sygnały od naszych pasażerów zdecydowaliśmy się na wcześniejsze uruchomienie części połączeń. Czas zamrożenia siatki wykorzystaliśmy przede wszystkim na usprawnienie procesów i solidne przygotowanie na nadchodzący sezon. Zarówno my, jak i nasi partnerzy autobusowi z niecierpliwością czekamy na powrót do pełnej skali działalności. Mamy nadzieję, że sytuacja pozwoli nam na utrzymanie i dalsze rozwijanie oferty” – powiedział dyrektor zarządzający w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich Michał Leman, cytowany w komunikacie.
W kwietniowej ofercie FlixBusa znajdą się zarówno najpopularniejsze kierunki krajowe, jak i zagraniczne (Niemcy, Francja, Holandia), w tym m.in.:
Kierunki krajowe:
- Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Szczecin, Białystok, Katowice, Konin, Kielce, Łódź, Karpacz
Kierunki zagraniczne:
- Rotterdam, Paryż, Hamburg, Berlin, Amsterdam, Drezno, Hanower, Dortmund, Essen, Bonn.
Kursowanie czterech linii zaplanowane jest obecnie wyłącznie na okres wielkanocny, natomiast możliwe będzie ich przedłużenie, jeśli zapotrzebowanie będzie rosło. Są to: Poznań – Karpacz, Wrocław – Zakopane, Warszawa – Lublin i Warszawa – Rzeszów (z nowymi przystankami w Stalowej Woli i Sandomierzu). Dodatkowo, w ramach połączeń FlixBusa na Ukrainie, z Polski można bezpośrednio podróżować m.in. do Kijowa, Odessy i Lwowa.
„Pełną siatkę połączeń na wiosnę i lato oraz nowe kierunki będziemy ogłaszać w kwietniu. Wówczas też zostanie uruchomiona sprzedaż na kolejne miesiące” – dodał Leman.
Jednym z rozwiązań, nad którym pracował w ostatnim czasie polski oddział FlixBusa, był system pełnej rezerwacji miejsc, który w prosty sposób umożliwia rezerwację konkretnego miejsca w autobusie. Będzie on dostępny na większości połączeń kwietniowej siatki, m.in. Szczecin – Rotterdam, Warszawa – Lille, Kraków – Berlin czy Wrocław – Bonn. W przypadku, gdy pasażer nie wskaże konkretnego miejsca podczas procesu rezerwacji, będzie mu ono przydzielone automatycznie, podano także.
Na wszystkich połączeniach FlixBusa w dalszym ciągu obowiązywać będą rozszerzone procedury bezpieczeństwa i higieny, w tym obowiązek zasłaniania ust i nosa podczas całej podróży, zakończono w informacji.
FlixMobility to operator połączeń, oferujący nowoczesne opcje wygodnych, przystępnych cenowo i przyjaznych środowisku podróży za pośrednictwem autobusów FlixBus, pociągów FlixTrain, usługi FlixCharter, a od grudnia 2019 roku – również usługi carpoolingu FlixCar. Dzięki unikalnemu modelowi biznesowemu i innowacyjnej technologii, startup szybko stworzył największą europejską siatkę długodystansowych połączeń autobusowych, uruchomił pierwszy zielony dalekobieżny pociąg w 2018 oraz w pełni elektryczne autobusy w Niemczech, we Francji i USA.
Źródło: ISBnews
Artykuł FlixBus odmrozi częściowo ofertę połączeń od 25 III, będzie prawie 20 linii pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.